Tego w Polsce nie było, aby na jednym biegu spotkało się tylu znakomitych ultrasów. Aktualnie na liście startowej mamy 10 SUPERMARATOŃCZYKÓW, którzy startowali w SPARTATHLONIE. Dla nie zorientowanych podam, że to bieg z Aten do Sparty non stop 246 km. Dziewiątego listopada 2013 r. podczas VI Maratonu Beskidy w Radziechowach zobaczymy: Zbyszka Malinowskiego - Kołobrzeg ,który 10- krotnie pokonał Spartathlon, pierwszą Polkę, która ukończyła ten morderczy bieg Irenę Lasota - Wałcz, Edyta Szczygielska -Słupsk, która w tym roku uporała się z tym dystansem.

Mirek Lasota - Wałcz, Dariusz Jacek - Labudzki Sandomierz, który przed 1/2 miesiąca pokonał ze Zbyszkiem Malinowskim w Himalajach 220 km, Tadeusz Ruta - Łódz 6 zawodnik Spartathlonu 2005 r. Stanisław-Adam Olbryś Nasielsk, Łukasz Nowosielski - Józefów, Ryszard Kołaczyński - Witunia, to słynny ultras, który po raz 10 wystartował w Atenach i nie dotarł do mety ( a przecież przez wakacje tego roku przebiegł przez całą, Polskę z Zakopanego do Wituni i nasz krajan z Bielska Stanisław Giemza ,któremu ta sztuka też nie powiodła się w tym roku. O stopniu trudności niech świadczy fakt, że w tegorocznym Spartathlonie wystartowało 330 zawodników, a metę w Sparcie zobaczyło i ucałowało palec Leonidasa tylko 149 zawodników. Czekamy na dalsze zgłoszenia, start zapowiedział kolejny ultras Spartathlończyk August Jakubik- Ruda Śląska, który przed dwoma dniami ukończył sztafetę Ruda Śląska Rzym-Watykan. Skąd tylu Spartan w Radziechowach, to pytanie zadają wszyscy, a oto odpowiedź : Edward Dudek popularny Baca był pierwszym Polakiem, który pokonał Spartathlon 1995 r. na 4 miejscu i sztuki tej dokonał jeszcze dwukrotnie. To on przecierał szlaki do Aten i naszej wspaniałej Polonii z Bogdanem Iberem, Wiolą Gawlik Sarafandonis, Józefem Wasylem Jowanisem, Jackiem Gmochem i Polską Ambasadą.