Żywiecka Fundacja Rozwoju
KRS:0000146021

Każdy z nas jest inny, ale łączy nas jedno: Żywiecczyzna. Czyli ludzie, miejsce, przyroda i wspólna przyszłość.

Każdy z nas z osobna może pomóc, a razem jesteśmy w stanie zrobić wiele. Znacie nas Państwo z różnych działań dla społeczności lokalnej:
wspieramy wspólnie młodych ludzi poprzez Stypendium z Pasją. To dzięki wam Justyna (23 lata) może zrealizować swój pierwszy film fabularny, a Dawid (21 lat) z zespołu Sonbird będzie mógł uczyć się jeszcze lepiej śpiewać. Sami by tego nie zdobyli!

Pomagamy także rozwijać się mieszkańcom tworząc program Działaj Lokalnie na Żywiecczyźnie, planujemy wspólne działania żeby stworzyć brakujące miejsca wspólnej rozrywki - np. lodowisko w Żywcu-Zabłociu czy Muzeum Historii Lokalnej w kamienicy przy ul. Dworcowej 2.

Każdy może zdecydować, co zrobić ze swoim 1%. Jeśli zdecydujesz się przekazać go Żywieckiej Fundacji Rozwoju (KRS:0000146021), to dzięki temu Twój podatek zostanie z Tobą – tu, na Żywiecczyźnie i zadziała lokalnie.

Pomagamy w rozliczaniu PITów za 2018 r., przynieś komplet dokumentów do biura Fundacji, a w zamian za 1% rozliczymy Twój PIT.

Może sam masz pomysł na własny projekt i chciałbyś wesprzeć go 1% - swoim i znajomych? Umożliwiamy to, więcej informacji https://zfr.org.pl/wesprzyj-nas/1-w-2017-r/1-zbier...

Nasze wspólne działania realizujemy już od 15 lat – bo tyle lat działa, również dzięki Wam, Żywiecka Fundacja Rozwoju.

W imieniu Zespołu Żywieckiej Fundacji Rozwoju - Gabriela Gibas-PsuturiStowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Lipowianie"

KRS 0000237903

Zespół regionalny założony w 1999 r. prezentujący tańce górali żywieckich takie jak hajduk, obyrtka, siustany, walce i polki. Skład kapeli jest tradycyjny: skrzypce, sekund, bas, klarnet i akordeon. Członkowie zespołu reprezentują różne pokolenia. W „Lipowianach” tańczą starsi, młodsi i ci najmłodsi, zarówno dziadkowie, rodzice jak i ich dzieci. Obecnie zespół liczy 25 członków.Ochotnicza Straż Pożarna w Słotwinie

KRS 0000257989

Celem działalności OSP jest zapobieganie pożarom, udział w akcjach ratowniczych w czasie pożarów i klęsk żywiołowych. Strażacy biorą również czynny udział w życiu społecznym gminy - angażują się do prac społecznych i uświetniają swoim udziałem uroczystości kulturalne i religijne.Stowarzyszenie "Dzieci Serc"

nr KRS 0000121276

Zwracamy się więc do Państwa z prośbą o przekazanie środków z 1% od podatku.

Stowarzyszenie Dzieci Serc, które opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi z terenu byłego woj. bielskiego, w tym z Gminy Lipowa (zwłaszcza tymi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich, czy głęboko upośledzonymi - wiecznymi dziećmi) zwraca się z prośba o pomoc. Czasy dla wszystkich są obecnie bardzo trudne, ale dla tych, którzy sami nie potrafią zapracować na swoje utrzymanie, a ich rodziny w większości – ponad 90% żyjące na skraju ubóstwa i to nie z własnej winy, nie mogą być pozostawione samym sobie.

Prosimy by wypełniając roczne zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego pomyśleć o tych którzy się źle maja i wesprzeć ich 1% od podatku. Czyniąc ten gest z miłością, bez względu na to jaka to jest kwota, będzie on miał ogromne znaczenie.

O wszystkich którzy nas wspierają pamiętamy w modlitwie podczas nocnego czuwania w pierwsze soboty miesiąca oraz podczas pielgrzymowania.

Za Wasze dobro z serca dziękujemy.


Stowarzyszenie Dzieci Serc

www.dzieciserc.org